Săptămâna ȘCOALA ALTFEL

Săptămâna ȘCOALA ALTFEL s-a încheiat cu o activitate de plantare a unor arbuști ornamentali în curtea Școlii Primare nr. 1 Ghiorac.

Partenerii noștri de la Ocolul Silvic Tinca, Sef ocol ing. Bolohan Romica, sef district ing. Heredea Ioan, padurari: Bulboaca Ioan și Criste Sorin, le-au explicat copiilor care sunt etapele plantării unui arbore, iar apoi împreună au executat plantarea efectivă.

Dna director Cuibuș Mihaela Laura și dna Heredea Ileana, coordonatoarea activității, le-au vorbit elevilor despre importanța „aurului verde” și i-au îndemnat pe elevi să planteze fiecare împreună cu familia câte un pom.

Activitatea s-a încheiat cu promisiunea reîntâlnirii peste câțiva ani pentru a observa evoluția copacilor plantați azi.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Sari la conținut